Plakadan Araç Sorgulama

Plakadan Araç Sorgulama ve Trafik Plaka Sorgulama

Plakadan araç sorgulama bir çoğumuzun sık sık kullanmak zorunda olduğu bir sorgulama türü. Plakadan araç sorgulamak yapmak için aşağıda anlatılan bilgiler ve plaka sorgulama hakkındaki sitemizin konu hakkındaki resimli ve detaylı anlatımlarını kullanabilirsiniz.

Sorgulama işlemlerine geçmeden önce araç sorgulamasını neden yapacağınız konusunda kesin bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Plaka borç sorgulama yapma nedeniniz, yediğiniz bir trafik cezasından mı kaynaklanmakta? Plaka sorgulama kime ait? Aracınıza ait vergi borcu ile ilgili bir sorgulamama yaparak aracınızın herhangi bir vergi borcu var yok mu diye sorgulama mı ve plaka ceza sorgulama yapmak istiyorsunuz? İkinci el bir araba alacaksınız ve araç üzerinde haciz rehin var mı gibi bilgileri kontrol etmek ya da aracın hasar geçmişi hakkında bilgi mi edinmek istiyorsunuz… Bu noktada sorgulama sonucunda ulaşmak istediğiniz bilgi nedir, karar verdiyseniz sitemizde aradığınız her tür bilgiye ulaşabilirsiniz. Mesajla plaka sorgulama yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Plaka borç sorgulama 2013 yılında da tıpkı 2011 yılı ve öncesinde olduğu gibi e-devlet kapsamında online olarak verilen hukuk ve devlet hizmetlerinden yararlanılarak kolayca yapılabilir. Sitemizin MTV sorgulama ile ilgili olan sayfasından edineceğiniz bilgilerle kamyon plakasını dahi sorgulayabilirsiniz.

Plaka sorgulama araç sahibi için önemli bilgiler içeren sonuçlar getirebilir. Plaka sorgulama İstanbul ilimizde sıklıkla kullanılır, bu işlem e-devlet sistemleri kullanılarak yapılabileceği gibi, plaka sorgulama sistemi tramer plaka sorgulama yapılarak ya da sms ile plaka sorgulama yapılarak da kullanılmaktadır. Ankara sorgulamanın yoğunlukla yapıldığı diğer bir ildir.

Trafik Plaka Sorgulama

Trafik sorgulamalarını yapmamız için trafik de kullandığımız plakaya sahip olmamız gereklidir. Kısaca trafik sorgulama için trafik plaka gereklidir diyebiliriz. Çünkü tüm trafik plaka sorgulama işlemlerimizi bu plakayı kullanarak gerçekleştiriyoruz. Trafik plaka sorgulama ile plaka ceza sorgulama yaparak, plakamıza ait ceza bulunup bulunmadığını öğrenebiliyoruz.

Plakadan araç sorgulama

Trafik cezası sorgulama artırılan gecikme faiz oranlarından sonra oldukça önemli bir hale geldi. Sizde ceza sorgulama yaparak varsa ödenmemiş trafik cezalarınızı en kısa sürede ödemelisiniz. Trafik cezası devlet tarafından trafik kurallarına uyulmadığı zaman uygulanan en önemli yaptırımdır. Online olarak trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleriniz için ilgili kısmı ziyaret edebilirsiniz.

Araç sorgulama plaka ile yapılabildiği gibi plaka ceza sorgulama sms ile de yapılabilmekte ve plaka ceza varsa size mesaj ile bilgi verilmektedir. Yine hasar sorgulama plaka kullanılarak yapılabilmektedir. Bunun yanında plaka vergi sorgulama arabanıza ait vergi borcu olmup olmadığını öğrenmeniz için yapmanız gereken bir sorgulama türüdür. Tramer sorgulama yaparak aracınızın geçmişte karıştığı kazalar hakkında bilgi alabilirsiniz, tramer plaka sorgulama sigorta şirketlerinin araç hasar bilgilerini tuttuğu ortak bir havuzudur.

Trafik plaka sorgulamaya aslında edevlet plaka sorgulama da diyebiliriz. Tüm trafik plaka sorgulama işlemleri, plaka borç sorgulama, taşıt sorgulama işlemleri, araç plaka sorgulama, borç ve ceza sorgulama, araba sorgulama ve plaka işlemleri e-devlet sistemi kullanılarak yapılmaktadır.

Sitemizdeki resimli anlatımlar eşliğinde yukarıda saydığımız konular hakkında en detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Plaka sorgulama sistemi ile aracınızın hasar geçmişi hakkında da bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Araçlar ayrıca iki yılda bir araç muayenesi olmak zorundadır. Araç muayenesi rendavu almak için detaylı bilgiye ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

Faydalı bir site olan turkiye.gov.tr de isminden de anlaşılacağı gibi e-devlet kapsamında Türkiye ye online olarak hizmet vermektedir. E-devlet kullanıcı adı ve şifreniz mevcutsa girip incelemeniz sizin için faydalı olacaktır. E-devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT Şubesine giderek e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

Eğer sms ile plakadan araç sorgulama yapmak istiyorsanız ve araç hasar geçmişi hakkında kayıtlı bilgilere ulaşmak istiyorsanız yine sitemizin sms ile plaka sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Plakalar araçların kimlikleri olduğundan plaka sorgulaması yaparak araca ait tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Plaka sorgulama hakkında resimli ve videolu anlatımları sitemiz içinde bulabilirsiniz. Kasko ve kaza sorgulamalarını otokontrol sistemini kullanarak sorgulama imkanınız da bulunduğu gibi devletin sitesini kullanarak online olarak da trafik sorgulamalarınızı yapabilir varsa araç borç ve vergi ödemelerinizi kredi kartınıza taksit yaptırarak ödeyebilirsiniz.

Sorgulamalarınızı mobil cep telefonlarınızı kullanarak otobüste yolculuk ederken bile gerçekleştirme konforuna sahip olduğunuzu unutmayın, bu nedenle sorgulamalarınızı yaparak ceza ödemelerinizi gecikme faizi ödemeden gerçekleştiriniz.

2013 yılı itibarı ile kgs sistemi kaldırılarak HGS sistemine geçilmiştir. Bu kartların dolu işlemlerini ilgili bankalardan ya da avea, turkcell, vodafone gibi gsm şirketleri aracılığı ile yapabilirsiniz. OGS ve HGS kaçak geçişlerinize ait ceza ödemelerini de yine devletin sitesini kullanarak sorgulayabilir ve ödeyebilirsiniz.

Ceza sorgulama ve ödeme işlemlerinizi e-devlet kapsamında online olarak yapabileceğiniz gibi, bizzat Trafik Şube Müdürlüklerine giderek de gerçekleştirebilirsiniz. Bu kurumlar Trafik ile ilgili en doğru bilgiyi alabileceğiniz yegane yerlerdir. Trafik şubelerinde bulunan trafik polisleri sizlere gereken bilgiyi vereceklerdir. Ancak zaman kazanmak ve şubelerdeki iş yükünü azaltmak için online plaka sorgulama yapmanız daha faydalı olacaktır.

Motorlu taşıtlar yani araçlar mekanik cihazlar olduğundan, periyodik dönemlerde bakım ve onarım ihtiyacı hissederler. Bu nedenle arabalarımızı iki yılda bir araç muayenesinden geçirmemiz zorunludur.

Buraya kadar sizlere plakadan araç sorgulama, plaka ceza sorgulama ve ödeme, plaka borç sorgulama, araç sorgulama servisleri, plaka sorgulama, borç sorgulama ve ceza ödeme gibi konulardan bahsettik ve bu konularda nasıl bilgi sahibi olacağınızı anlattık, diğer hizmetler için siteyi daha detaylı incelemenizi tavsiye ederiz. Zira bunlar araç sahiplerinin bilmek zorunda olduğu önemli temel bilgilerdir.

çeviri yapılan bölüm:

Trafikte Kaza Yapan Araçların Plaka Sorgulama Yaparak Ulaşılabilecekleri Veriler Nelerdir?

Plaka sorgulama yaptığınızda, genellikle trafik verilerini devletin sitesi olan trafik.gov.tr den en doğru şekilde öğrenebilirsiniz. Kaza yapan biri ya da trafik cezası yiyen biri plaka sorgulama yapma ihtiyacı duyar. Eğer trafik cezası yemiş isek faal durumda olan araç plakamızı trafikin sitesinden sorgulayabiliriz.

Ayrıca sigorta bilgilerimizi öğrenmek ve varsa sigorta borçlarımız sorgulamak için yine plaka sorgulama yaparak trafik verilerinden faydalanabiliriz. Eğer sigorta kartımız varsa, axess, hsbc, bonus kredi kartlarımızla plaka sorgulama sonucunda çıkan borcu kredi kartımızla online olarak ödeyebiliriz. Kartımızın yapılan işlem ve bankaya göre mastercar ya da visacard olması gerekmektedir.

İlgili alana plaka numramızı girip sorgula butonuna basarak trafik sorgulaması yapabiliriz. Borcumuz varsa faiz işlememesi için en kısa sürede plaka borcumuzu ödemeliyiz.

Trafik plaka sorgulama yaparak plakamıza ait kaza, sigorta ve diğer verilere ulaşabiliriz.

Hesap Oluştur Twitter ile giriş Facebook Giriş ile giriş

Yeni İçerikler
Türkiye Orta
Forum
Turlar
özellik
Fotoğraflar
Linkler
sohbet
takvim

Bloglar
temas
Türkiye Orta → Türkiye Türkiye’de → Yaşam → Otomobil , Araç Sigorta ve Sürüş Türkiye’de

fotoğraf
—–
M Plaka Araç Sorgu
Güneşli , 4 Eylül 2009 21:35 Başlatan

Bu konu arşivlendi. Bu, bu konuya cevap anlamına gelir .
Bu konuya 19 cevap
# 1 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 1. güneşli
cesme Uzman

 

11814 mesajları
Tarih 4 Eylül 2009 – 09:35
Bu doğru olup olmadığını herkes teyit edebilir ?
M plakalı otomobil sahipleri .
Sahipleri olarak adlandırılan sadece kişilerin araba olabilir Sizin sicil belgesi durumları :

Aile lerinin yetki mektubu ile sürücü sağlayanyasa geçen yıl değişti ( 2008) ve artık geçerli oldu .

Bir M plakalı otomobil kendi ama bir kişi adına sadece ve her iki sürücü istiyorsanız noter en ve çevirmenin ücret veyeniden kayıt maliyeti incuring eşiniz / ortağı yarısı araba ‘ satmak ‘ zorunda kalacak araç o zamaneş / partner dahil yükseltilmişTrafik Sigorta için ödemek zorunda kalacak .
# 2 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 2. Steve
Kuşadası Uzmanı , Moderatör

yerel Uzmanlar

594 mesajları
5 Eylül 2009 gönderildi – 07:39
.. bu konuda karışık kendimi Sunny İzmir’de bizim araba aldım ve ben sergi salonu (aynı zamanda benim için sigortalı kim ) .. 750 lira , bir yıl bir maliyetle isteyin. ve ben dediğinde sürüş için benim ortağı istedi , i tahta üzerinde sigorta tutmak için ortak adlarıaraba koymak için mutluydu ..araba benim adıma satın gibi , onlar sahibi sürücü herkes için izin vermek gibi , , nt kirlendi @ inde ince oldu , ama olduğunu söyledi son zamanlarda ben Kuşadası’nda trafik polis bir arkadaşım var .. ama gitmek ve bu querie için forgeting tutuyoruz .. ben söylendi netam tersi duydum .. herhangi bir tavsiye yararlı olacaktır . :)
3. M Plaka Araç Sorgu : yazılan 3. Devilhawk
Devilhawk aka Brian

 

357 mesajları
12:47 – 05 Eylül 2009 Tarih
Ben nasıl gidiyor emin değilim , ama sigorta ve kayıt üzerinde sadece kişinin sürücü bana anlatmaya devam . Ancak, İncirlik AB ve çıkmak için almak zorunda kaldı benim araç geçiş eşim ve ben de burada kamyon sürücüsü söylüyor. Çok kafa karıştırıcı gibi görünüyor ….
4. M Plaka Araç Sorgu : yazılan 4. Cukurbagli
İşte güneş geliyor …

süper mod

3852 mesajları
01:33 – 05 Eylül 2009 Tarih
Bu sorular ” size sormak hangi polis bağlıdır ” olanların başka bir dönüşmesi gidiyor saymak . Sadece Kaş aşağı edilmiş ve orada benim en sevdiğim Trafik takipçi attı ve osoyadıaynı olduğu sürece söylerken hiçbir sorun ve yetki mektubu gerekmez ettik . Diye sordum bir sıkışıklık polis ” sorun ” dedi … gerçekten emin değil o soru anladım ! Ben oradayımTrafik Ofis yakın zaman isteyeceğiz , ama bu Kaş ve şeyler bazen burada :) farklı gibi görünüyor
5. M Plaka Araç Sorgu : yazılan 5. güneşli
cesme Uzman

 

11814 mesajları
07:42 – 05 Eylül 2009 Tarih
Eğer ismi aynı değildir bir ortak varsa ne olur?
6. M Plaka Araç Sorgu : yazılan 6. Steve
Kuşadası Uzmanı , Moderatör

yerel Uzmanlar

594 mesajları
08:34 – 05 Eylül 2009 Tarih
.. ben Sunny biliyorum .. ben sizinle aynı durumda değilim .. :)
7. M Plaka Araç Sorgu : yazılan 7. Ken
yönetim

yönetim

4680 mesajları
12:35 – 06 Eylül 2009 Tarih
Ben değişiklik hakkında bilmiyorum , ama kız arkadaşı onun araba izin İzmir’de askeri bir si vardı . Onun eski erkek arkadaşı onu sürüş lekeli ve rapor ve arabasına el konulur oldu . Geri araba almak içinödeme kadar yüksek , o sadece yerine gümrük için bağışladı ! Bu on yıl önceydi ve henüz davanın duymadım , ama en azından bu oldu , bu bir Türk sürmek için izin vererek araç kaybedebilirsiniz bu oldukça açıktı .
8. M Plaka Araç Sorgu : yazılan 8. Cukurbagli
İşte güneş geliyor …

süper mod

3852 mesajları
02:03 – 06 Eylül 2009 Tarih
güneşli Sep 5, 2009 , 08:42 PM , şunları söyledi:
Eğer ismi aynı değildir bir ortak varsa ne olur?
Bilmem : beerchug [ 1 ] :
9. M Plaka Araç Sorgu : yazılan 9. RIK
düzenli
Pippip
23 mesajları
08:50 – 06 Eylül 2009 Tarih
Güneşli, senin sonrası correct.The yasa anlamak gibi geçen yıl değiştirildi ama bu Türkiye ,Sigorta ve ( değil tüm ) olduğu gibi polis , şimdi it.They biraz çakışan advice.To sapmak vermek farkında tümYabanci en fazla altı ay ( İngiltere’nin durumda ) için orada ülkesinde Lisans geçiyorsanız o zaman bir kaza durumunda sigorta Co son giriş damgası altı aydan daha uzun olup olmadığını Pasaport kontrol etmek görmek istiyorum . daha sonra ise onlar out.Both ödemez benim ve eşimin sigorta aracın yakın aile ‘ tarafından tahrik edilebilir devlet yeryüzünde biri bana söyleyebilir gerçekten mean.I umut yapar .
# 10 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 10. Steve
Kuşadası Uzmanı , Moderatör

yerel Uzmanlar

594 mesajları
22:29 – 06 Eylül 2009 Tarih
.. hepsi çok kafa karıştırıcı
# 11 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 11. Char
düzenli
Pippip
7 ileti
12 Eylül 2009 Tarih – 00:31
Saçma bir soru – bir ” M plaka ” nedir?
# 12 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 12. Steve
Kuşadası Uzmanı , Moderatör

yerel Uzmanlar

594 mesajları
12 Eylül 2009 Tarih – 06:08
Bir M plakalı otomobil Avrupalılar için .. , benim arabam yüksek lisans olduğunu .. ama onlar son zamanlarda MB değişti : huh:
# 13 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 13. Cukurbagli
İşte güneş geliyor …

süper mod

3852 mesajları
12 Eylül 2009 Tarih – 06:49
Steve , Sep 12 2009 , 07:08 AM söyledi :
Bir M plakalı otomobil Avrupalılar için .. , benim arabam yüksek lisans olduğunu .. ama onlar son zamanlarda MB değişti : birgits_coffee [ 1 ] :

‘ M ‘ Türkçe olarak ‘ ziyaretçi ‘ anlamına Misafir anlamına gelir . Bu MA , MB , MC , MD veya ME olabilir kayıtlı olduğu bölgeye bağlı . Benim bellek ( bu gün ! Garantisi ) doğru beni yanıltmıyorsa eğer Kaş burada Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi ve önce birkaç gün ME benim ilk gördüm, İstanbul’dan oldu
# 14 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 14. güneşli
cesme Uzman

 

11814 mesajları
12 Eylül 2009 Tarih – 07:07
Sanırım bir MF plaka görmeden uzun olmayacak bu yüzden alfabe ile çalışıyoruz aslında düşünüyorum .
# 15 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 15. dande

 
1.382 mesajları
12 Eylül 2009 Tarih – 07:49
Evet , ME bir süre için dışarı olmuştur . Kardeşim – in-law 12 ay önce burada Scooter satın alınan ve bir ME Plaka vardır . Ama hepimizin bildiği gibi ,
# 16 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 16. Steve
Kuşadası Uzmanı , Moderatör

yerel Uzmanlar

594 mesajları
12 Eylül 2009 Tarih – 08:36
kadar ben biliyorum MA Aydın içindir .. ama son zamanlarda MB olarak değiştirildi .. apparantley , her 1000 kayıt sonra değişiklikler , benim bir arkadaşım geçenlerde bir araba satın aldı ve aynı zamanda Aydın kayıtlı olduğu söylendi ve bu araba şimdi MB . mayınlar da daha erken bir tarihte Aydın kayıtlı ve mayın yüksek lisans dir ..
# 17 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 17. güneşli
cesme Uzman

 

11814 mesajları
12 Eylül 2009 Tarih – 10:13
Ben İzmir alanda tescil daha fazla araba vardır herhalde ya da ME için var yüzden artık bu var için plakaları veren edilmiştir . Belki Iztanbul veya Ankara plakaları ME geçmiş gitti , herkes biliyor musun?

Hala MA plakalı çevresinde çalışan bir ya da iki eski 35 araba var .
18. M Plaka Araç Sorgu : yazılan 18. Cukurbagli
İşte güneş geliyor …

süper mod

3852 mesajları
12 Eylül 2009 Tarih – 10:14
Steve , Sep 12 2009 , 09:36 AM söyledi :
kadar ben biliyorum MA Aydın içindir .. ama son zamanlarda MB olarak değiştirildi .. apparantley , her 1000 kayıt sonra değişiklikler , benim bir arkadaşım geçenlerde bir araba satın aldı ve aynı zamanda Aydın kayıtlı olduğu söylendi ve bu araba şimdi MB . mayınlar da daha erken bir tarihte Aydın kayıtlı ve mayın yüksek lisans dir ..

Düzenleme : Sadece tekrar benim önceki yazı okuyun ve bunu çamur kadar açık olduğunu fark . Özür dilerim.

İkinci harfler tüm alanlar için de başlamak , daha sonra alfabetik olarak devam . Antalya kayıtlı Arabam MB ama benim scooter Antalya’da da ertesi yıl kayıtlı MA olduğunu. Kot. Servis poliçeleri hizmetleri e-devlet 2013 araç sorgulama ve vergi otoparkları.
# 19 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 19. güneşli
cesme Uzman

 

11814 mesajları
20:11 – 12 Eylül 2009 Posted
Belki de scooter için farklı kaydı var mı?
# 20 M Plaka Araç Sorgu : yazılan 20. Cukurbagli
İşte güneş geliyor …

süper mod

3852 mesajları
20:14 – 12 Eylül 2009 Posted
Onlar da – de tescil edilmiş numaraları geri dönüşüm olabileceğini düşünüyorum. araç sorgulama, araç plaka sorgulama turkcell ceza sms muayene hasarları.
Otomobil , Araç Sigortası geri ve Türkiye’de Sürüş paketi. tl cinsinden.

Türkiye Orta → Türkiye Türkiye’de → Yaşam → Otomobil , Araç Sigorta ve Türkiye Yasal Uyarı Forum Kuralları ve Ahlak Sürüş ·
Bize yardımcı olun RSS Yayın İletişim

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (17 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 5 votes)
Plakadan Araç Sorgulama, 7.2 out of 10 based on 17 ratings
Bu yazı Hukuk ve Devlet Hizmetleri kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>